Jak na zámek Velké Losiny

Nevíte jak se dostat na zámek Velké Losiny? Nevadí, připravili jsme pro Vás základní trasy.

Státní zámek Velké Losiny se nachází ve stejnojmenné obci asi 8 km severně od Šumperka.
Pro cestu na zámek můžete využít několik možností:

1) Autem

Od Šumperka:
Silnice č.11 vedoucí ze Šumperka na Ostravu. V obci Rapotín odbočíte u Informačního centra doleva, na silnici č.44 směrem na Jeseník.

Od Jeseníka:
SIlnice č.44 vedoucí z Jeseníka do Šumperka. Po překonání Červenohorského sedla se před Vámi otevře celé údolí Podesní s Velkými Losinami.

Od Rýmařova:
Silnice č.11 vedoucí z Rýmařova do Šumperka. V obci Rapotín odbočíte u Informačního centra doprava, na silnici č. 44 směrem na Jeseník.

PARKOVÁNÍ:
Záchytné parkoviště se nachází v těsném sousedství zámku.
K dispozici je zde také stánek s občerstvením.
Souřadnice parkoviště: 50.0241147N, 17.0323242E
JE ZAKÁZÁNO VJÍŽDĚT JAKÝMIKOLIV DOPRAVNÍMI PROSTŘEDKY DO ZÁMECKÉHO PARKU.


2) Vlakem

Ze stanice Olomouc, Zábřeh na Moravě nebo Šumperk se vydejte vlakem směrem do Koutů nad Desnou. Dejte prosím pozor, některé vlakové soupravy se dělí a obdočují směrem na Jeseník nebo Sobotín.
V blízkosti zámku (cca 400 m) se nachází vlaková zastávka "Velké Losiny - zámek". Ne všechny vlaky zde zastavují, případně se prosím zeptejte vlakového personálu.
Další vlaková zastávka "Velké Losiny" se nachází v centru obce. Po vystoupení z vlaku se můžete vydat k nedalekému informačnímu centru, kde začíná zelená turistická značka vedoucí k zámku (cca 1 200 m).


3) Autobusem

V blízkosti zámku se nachází autobusová zastávka "Velké Losiny - zámek", kde staví autobusy ze směru Jeseník a Šumperk. Po výstupu z autobusu uvidíte vzrostlé stromy zámeckého parku (cca 100 m).

 

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.