Plán akcí pro rok 2017

Rok renesanční šlechty:

Od 1. dubna oživila 1. prohlídkovou trasu ukázka renesanční hostiny (vztahuje se ke svatbě stavitele zámku Jana Losinského z roku 1585).
Dále pak 1. prohlídkovou trasu doplnil italský renesanční příborník z poloviny 16. století. Jedná se o jeden z nejlepších kusů nábytkového umění renesanční Itálie v České republice.
 
 

Duben:
1.4. - Zahájení návštěvnické sezóny.

1.4. - 30.4. - Jarní květinová výzdoba s tematikou velikonoc na I. prohlídkové trase.
 
8.4. - Zahájení provozu zámecké cukrárny na letohrádku.
 
8.4. - Velikonoční dílničky pro děti (na zámeckém letohrádku) - 10:00 - 16:00 hod - výroba pomlázek, malování vajíček, výroba drobných zelených velikonočních ozdob.
 
15.4. - Mezinárodní den památek - mimořádné prohlídky běžně nepřístupných částí zámku (márnice, pokoj Pramáti, šatna divadla a zámecké divadlo).
 
 
Květen:
1.5. - 1.10. - Výstava na zámeckém letohrádku: Archeologické nálezy z areálu zámku Velké Losiny.
 
27.5. - Koncert Vientomarero duo - kytara a flétna (koncert se koná v zámeckém letohrádku).
 
 
Červen:
10.6. - V rámci víkendu otevřených zahrad proběhne v sobotu komentovaná prohlídka zámeckého parku zaměřená na historii a současnou podobu parku.
 
 

Červenec:
5.7. - Rok renesanční šlechty - komentované podvečerní prohlídky s tématem renesančního stolování "Od ruky k vidličce, od korbele ke skleničce".

6.7. - Rok renesanční šlechty - Večerní prohlídky zámku s ukázkou benátského karnevalu v podání skupiny historického a scénického tance "Perchty von Bladen".
 
12.7. - Večerní prohlídky zámku s vystoupením skupiny EXULIS s komedií "Kordu a pláště".
 
19.7. - Rok renesanční šlechty - Večerní prohlídky zámku s ukázkou benátského karnevalu v podání skupiny historického a scénického tance "Perchty von Bladen".
 
29.7. - Rok renesanční šlechty - Renesanční inscenované příběhy se souboji, divadlem, tancem, hudbou a přehlídkou kostýmů.
 
 

Srpen:

9.8. - Rok renesanční šlechty - Večerní prohlídky zámku s ukázkou benátského karnevalu v podání skupiny historického a scénického tance "Perchty von Bladen".
 
16.8. - Rok renesanční šlechty - Večerní prohlídky zámku s ukázkou benátského karnevalu v podání skupiny historického a scénického tance "Perchty von Bladen".
 
26.8. - Hradozámecká noc - kostýmované večerní prohlídky s baterkou.
 
 

Září:

2.9. - Rozloučení s prázdninami - soutěže pro děti s odměnou (dobový tábor, řemeslné dílničky, soutěže).
 
9.9. - 10.9. - Dny evropského dědictví - sleva na vstupné a mimořádné prohlídky běžně nepřístupných částí zámku (márnice, pokoj Pramáti, šatna divadla a zámecké divadlo).
 
28.9. - 29.9. - Rozloučení s návštěvnickou sezónou - kostýmované prohlídky.
 

Říjen:

21.10. - Mezinárodní den archeologie - komentovaná prohlídka vybranou částí zámku, prohlídka archeologických nálezů v zámeckém letohrádku, seznámení s archeologií a archeologickými nálezy z areálu zámku (nutná pevná obuv a baterka).